O mně a o vinutí

    Vinuté perly jsou kouzelné, zachránily mi duši. Je to moje, láska, vášeň a závislost a opravdu z celého srdce děkuji za vše co mne potkalo. I když se to zpočátku jevilo trochu jako tragédie, dokázala jsem se díky tomu proměnit z mírně vyhořelé učitelky v nesmírně zapálenou tvůrkyni .

Jak se vinuté perly vlastně tvoří?

  Všechny „korálky“ (správně vinuté perly nebo vinutky) jsou jedinečné a vznikají tavením skla nad sklářským kahanem při teplotě až 1200°C a navíjením na nerezový drát opatřený separační hmotou. Zatavováním jednotlivých barev do sebe, jejich kombinací se vytváří vzory a motivy. Ručně vyrobené perly se pomalu chladí (cca 12 hodin) v digitálně řízené chladící peci, aby se odstranilo pnutí skla a zamezilo prasknutí.

A proč je každý šperk originál?

  Každá perla je jedinečná, neopakovatelná. Ani kdybych chtěla zcela totožnou vinutku uvinout, nedokázala bych to a ani to opravdu nechci, protože si myslím, že by každý šperk měl být jiný. Každá žena je vyjímečná a může to vyjádřit i originálním šperkem.

 

   Přeji upřímně všem hodně radosti a třeba i se šperkem z mé tvorby.

   Prý jsem v psaní hodně strohá, ale zákaznice hýčkám. Pokud se chcete na něco zeptat ohledně vinutí či šperků, budu ráda, když se ozvete.

   Díky.

   K nakupování prosím tudy.

   Iva Stoupová